Dikuzní fórum

Vložil: fanda

Titulek: trener?

A ten Vondrášek sem jako se chce ted nacpat?

Vložil: trenér

Titulek: Re: trener?

Vondrášek do Vodňan nechce

Vložil: dotoho

Titulek: Re: Re: trener?

co by tady hledal

Vložil: fanoušek vodnanský

Titulek: výsledky

dnes se asi nic nehrálo co?

Vložil: Jan Trnka

Titulek: Re: výsledky

Dnešní výsledky samozřejmě doplníme na stránky. Jinak ve stručnosti. Starší žáci vyhráli 4:1 nad Zliví. Góly dávali Polanský 2, Funda a Hoffman. Mladší žáci poté prohráli se stejným soupeřem těsně 3:4. Góly dával Bína 2 a Daniel. B tým vyhrál 0:1 venku v Sedlici s B týmem. A tým poté vyválčil cenou remízu v Olešníku 4:4. Góly dávali Kvěch 2, Kukla a Ondra Benedikt.

Vložil: Jan Trnka

Titulek: Re: Re: výsledky

Zapomněl jsem střelce jediné branky za B tým a tu dal Jakub Varyš.

Vložil: Hrachovec

Titulek: Re: Re: výsledky

Honzo děkuji už je to na stránkách

Vložil: Hrachovec

Titulek: Re: výsledky

Ale hrálo

Vložil: 123

Titulek: dopis

Přeji pěkný den všem,

tento e-mail píši v reakci na události posledních kol utkáních skupin „A“ tříd. Zejména ex post události, které tato utkání provázejí nás, jako činovníky svazu nenechávají klidnými.

Množí se kritické výroky na adresu rozhodčích, hráčů nebo dokonce celých družstev soupeře, které jsou publikované v médiích, fotbalových serverech či klubových webech. Tyto reakce však jsou v mnoha případech nepodložené, zpětně neidentifikovatelné a v řadě případů po velmi obtížném zpětném zjišťování i nevěrohodné. Přesto je ale potřeba zvýšit všestrannou bdělost a to se nyní snažíme sdělit.
Je jednoznačné a uvědomujeme si, že tlak na rozhodčí i na nás jako řídící orgán sílí a bude gradovat.

Proto tímto apeluji na všechny klubové činovníky a funkcionáře, aby si ve všech utkáních, které si oni sami kriticky předem vyhodnotí (doma i venku) pořizovali videozáznam. Natáčení videozáznamu po oznámení domácímu oddílu je možné i na venkovních utkáních. Je nutné však toto sdělit pořadateli před utkáním. Video pak lze případně použít pro potřeby řídícího orgánu a objektivnějšímu prošetření celé situace.

Jedná se samozřejmě zejména o utkání o postup resp. sestup, a to zejména v soutěžích I.A a I.B tříd. V KP máme TV COM a což je jednoznačně osvědčený nástroj, jak tomuto čelit. Dal jsem ze své pozice pokyn předsedovi komise rozhodčích (KR), aby na všechna takto exponovaná utkání komise nasazovala delegáty svazu, popř. bude utkání řešeno i mimořádným dohledem zástupců VV KFS či KR. Na tuto situaci byli upozorněni mou osobou i celou KR na zimních seminářích všichni rozhodčí uvedených soutěží s důrazem na maximální koncentraci a objektivitu. Musíme si všichni uvědomit, že bez důkazů a objektivního posouzení nelze přijímat žádná konkrétní opatření vůči oddílům, činovníkům či rozhodčím. A právě video by mohlo tyto kritické situace a výtky pomoci řešit popř. může sloužit jako vhodná „prevence“.

Pokud však tyto důkazy nebudou předloženy a funkcionáři oddílů se budou hanlivě či neobjektivně veřejně vyjadřovat k výkonům rozhodčích či k řídícímu orgánu, budeme následně postupovat dle fotbalových norem.

Tento e-mail byl zaslán na vědomí všem oddílům i rozhodčím soutěží KFS Jihočeského kraje.

Přeji příjemný fotbalový víkend „bez excesů“ všem

Ing. Jan Jílek
předseda KFS Jihočeského kraje

Datum: 24.04.2015