FK Vodňany • Turnaj v Olešníku

02.08.2016 07:44

Vodňany porazily tým s Lafatou a Sivokem
Zdroj: https://strakonicky.denik.cz/fotbal_region/vodnany-porazily-tym-s-lafatou-a-sivokem-20160728.html

TURNAJ V OLEŠNÍKU
semifinále:

Olešník – SKP České Budějovice starší dorost 9:0 (3:0)
Branky: Tressl, M. Studnička 2, Kučera, Dudek, Szep, Šíma, Jirkovský

Vodňany – Rys Dream Team 5:4 (1:2)
Branky: Volmut 3, Varyš 2 – Hačka 2, Rožboud, David Lafata.

O 3. místo:

Rys Dream Team – SKP České Budějovice starší dorost 6:5 (1:5)
Branky: Hačka 3, David Lafata 2, Stejskal – Vítovec 3, Dědina, Tomek.

O 1. místo:
Olešník – Vodňany 5:0 (2:0)
Branky: Dudek 3, Jirkovský, Kučera.

Nejlepší hráč: Jaroslav Volmut (Vodňany). Nejlepší brankář: Miroslav Jirkal (Olešník). Nejlepší střelec: Ondřej Hačka (Rys Dream Team) – 5 gólů.

Uplynulou sobotu se mužstvo zúčastnilo turnaje v Olešníku, kde sehrálo dva zápasy a ze čtyř týmů obsadilo druhé místo.

Trenér Václav Hrachovec byl spokojený. „Zápasy splnily svůj účel. Neřeším výsledky, s hrou jsem spokojený a s přístupem hráčů také. Minulý týden byl náročný, ale těší mě, jak k tomu kluci přistoupili a jak to zvládli," pochvaloval si.

Na turnaji ho potěšil vítězný zápas proti týmu, ve kterém byli i reprezentanti David Lafata a Tomáš Sivok. „V útočné fázi se nám dařilo. Ve finále s Olešníkem nastoupilo šest dorostenců, aby získali zkušenosti. Výsledek 0:5 neřeším. " zhodnotil zkušený kormidelník.

Ježkův memoriál vyhrál Olešník. Góly padaly jako na běžícím pásu

Memoriál Miloslava Ježka

Olešník: Kdo zavítal v sobotu odpoledne na 14. ročník Memoriálu Miloslava Ježka, rozhodně se nenudil. Všechny zápasy probíhaly v ofenzivním stylu a tak diváci viděli rekordních 34 gólů ve čtyřech zápasech. Pořádající Olešník dokráčel za prvenství po výhrách 9:0 s dorostem SKP ČB a ve finále si porazil i s Vodňany (5:0).

Lákadlem byl výběr Zbyňka Rysa, v němž opět nechyběl David Lafata a nově jej posílil reprezentační stoper Tomáš Sivok. Jenže známá jména neuhlídala vodňanskou dvojici Jaroslav Volmut - Jakub Varyš a ta se svými góly postarala o velké překvapení. Domácí deklasovali dorostence SKP devíti góly a o obou finalistech bylo jasno.

K senzaci se schylovalo i v souboji o třetí místo. SKP si vytvořilo na Rysovým výběrem náskok již 5:1, ale po přestávce Dream team zmobilizoval veškeré síly a pěti góly nepříznivý stav zvrátil. Hattrickem se blýskl Ondřej Hačka, jímž si zajistil korunu pro nejlepšího střelce turnaje, dva góly vsítil sparťanský útočník David Lafata.

Ve finále kraloval Olešník. Kapitánskou pásku navlékl novic David Novák z Bavorovic. Další novou tváří je Kučera také z Marineru. Přijít by měli Štos z Týna, Pomeje z Hluboké a Kříž ze Suchdola. Lukáš Dudek se prosadil třikrát, další zásahy přidali Jirkovský s Kučerou.

Výsledky turnaje:

1. semifinále:
FK Olešník – SKP ČB st.dorost 9:0 (3:0)
Branky: M. Studnička 2, Tressl 2, Kučera, Dudek, Szep, Šíma, Jirkovský.

2. semifinále:
FK Vodňany – Rys Dream Team 5:4 (1:2)
Branky: Volmut 3, Varyš 2 – Hačka 2, Rožboud, Lafata.

O 3. místo:
Rys Dream Team – SKP Č.B. st. dor. 6:5 (1:5)
Branky: Hačka 3, Lafata 2, Stejskal - Vítovec 3, Dědina, Tomek.

Finále:
FK Olešník - FK Vodňany 5:0 (2:0)
Branky: Dudek 3, Jirkovský, Kučera.

Individuální ceny:
Nejlepší hráč – Jaroslav Volmut (Vodňany)

Nejlepší brankář – Miroslav Jirkal (Olešník)

Nejlepší střelec – Ondřej Hačka (Rys DT) – 5 gólů

Sestavy mužstev:
Olešník: Jirkal - Hála, Novák, Zd. Vařák, Chlumecký, Szep, Jirkovský, Kučera, M. Studnička, Tressl, Fořter, M. Šíma, Dudek.

Vodňany: Budín - Staněk, Machnyk, Malík, Bače, Chalupský, Hajný, Novák, Volmut, Varyš, Vokatý, Bečvář, Hubáček, Mráz, Vítovec, Rauscher.

Rys Dream Team: Růžička, Neuman – Bernát, Koršala, Rožboud, J. Pintér, Sivok, V. Rys, Zrun, T. Pintér, Řehoř, Maruška, Hačka, Lafata, Z. Rys, Stejskal.

Připravili: Petr Vlasák, Michal Průcha/jihoceskyfotbal.cz