Starší dorost U19 • Dorostenci nastřílely půltucet

02.05.2016 19:31

FK Spartak Kaplice - FK Vodňany  0:6 (0:2)

Dorost U19 • mistrovské utkání KP - 19.kolo  |  Ne 01.05.2016  |  10:00  | hřiště Kaplice

Branky: Bečvář 2, Malcher, Funda, Šabršula J., Šabršula V.

Sestava: Dušek - Kašpar(71´Hoffman), Funda(65´Moudrý), Hubáček F. - Polanský(76´Želízko), Jizba(79´Hubáček Š.), Malcher, Mráz - Bečvář - Tomšík, Šabršula J.(86´Šabršula V.)

Dnešní utkání bylo pro nás hodně důležité a naši hráči k utkání přistoupili zodpovědně. Podali jsme bojovný kolektivní výkon.Od samého začátku utkání byla vidět na našich hráčích větší touha po vítězství. Ve 21. minutě po autovém vhazování, se dobře orientoval v pokutovém území David Bečvář a přesnou přihrávkou vyzval ke skórování Fandu Malchera a ten se nemýlil 0:1. Ve 34.minutě se opakovala situace při první brance. Jiří Šabršula přiklepl ve vápně Davidovi Bečvářovi a ten s přehledem poslal hosty do dvoubrankového vedení 2:0. Naši hráči do konce první půle kontrolovali hru a soupeře do žádných šancí nepouštěli a tak skončil první poločas 0:2 pro mladíky z Vodňan.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře. Ve 48.minutě si vzal na polovině hřiště míč David Bečvář udělal ze soupeře figurky a krásným slalomem mezi domácími hráči zvyšoval již na 0:3. V 56.minutě jsme dobře napadali soupeřovu rozehrávku míč získal Matěj Polanský vnikl do pokutového území, domací obránce zastavil jeho průnik pouze faulem a následnou penaltu s přehledem proměnil Radim Funda 0:4. Dále jsme kontrolovali hru a soupeře přehrávali. V 72. minutě zakončil svůj únik chladnokrevně Jiří Šabršula a zvyšoval již na 0:5. V závěru utkání po krásné akci Bečváře s Malcherem se dostal za obranu Jakub Mráz a krásnou přihrávkou umožnil Vaškovi Šabršulovi skorovat do prázdné branky 89.minuta 0:6.

Trenér Václav Hrachovec:

Dnes mi kluci udělali velkou radost hráli velmi dobře a po zásluze jsme vyhráli. Pochválit musím všechny hráče. Myslím, že se tvoří skvělá parta, vše funguje jak má. Pokud budeme předvádět takový fotbal jako dnes sestoupit by jsme neměli i přesto, že některé výsledky jsou jsou opravdu podivné.

Jestliže po prvním poločase mohli domácí ještě doufat ve zlepšení a možnost porvat se o body, tak úvod druhého dějství je rychle vyvedl z omylu. Ve 49. minutě David Bečvář použil obránce jako slalomové tyče a sám před brankářem v koncovce nezaváhal – 0:3. S chutí hrající hosté v zápase dominovali a v 58. minutě přidali další gól. Po faulu bránícího Daniela se pískala penalta a Radim Funda ji s přehledem proměnil – 0:4.

Prakticky ihned po rozehrávce byl ve slibné možnosti Hošek, mířil jen nad branku soupeře. V 64. minutě měli domácí přímý kop z velmi dobré střelecké parkety, střela Fejtka však skončila jen v rukavicích gólmana Duška. V 73. minutě hosté našli oknu v domácí obraně a Jiří Šabršula postupoval sám na branku. Říhu střelou po zemi překonal a bylo to už 0:5.

Pak měl stoprocentní šanci Hošek, Duška však překonat nedokázal. Definitivní podobu výsledku pak dali hosté dvě minuty před koncem, kdy na konci nádherné kombinační akce byl střídající Václav Šabršula – 0:6. Kapličtí si tak kalich hořkosti museli vypít až do samotného dna. Hosté zcela po zásluze vysoko zvítězili a odvezli si z Kaplice důležité tři body.

FK Spartak Kaplice – FK Vodňany 0:6 (0:2)
Branky: 35. a 49. Bečvář, 22. Malcher, 58. Funda (11), 73. J. Šabršula, 88. V. Šabršula. Rozhodčí: Vítek – Novotný. ŽK: 3:0 (Štrbačka, Flaška, Hošek). Diváků: 50.

Kaplice: F. Říha – Štrbačka, Daniel, Čutka, Kuchař, Pečenka, Flaška, Pál, Fejtek, Hošek, Draškovič (58. Mil. Lhotský).

Vodňany: Dušek – Tomšík, Funda (66. Moudrý), Malcher, Polanský (77. Želízko), Mráz, J. Šabršula (83. V. Šabršula), F. Hubáček, Jizba (80. Š. Hubáček), Bečvář, Kašpar (71. Hoffman).

Kaplice: Po výhře v Hradišti pomýšleli Kapličtí na bodový zisk i v domácí střetnutí s celkem Vodňan, zvlášť když na podzim si ze vzájemného duelu přivezli penaltovou výhru. Jenomže od úvodních minut byli aktivnějším týmem hosté. Ti jakoby hráli s větším zaujetím, elánem, byli rychlejší a důraznější na balonu.

V osmnácté minutě hosté zahrávali trestný kop prakticky z hranice velkého vápna, Filip Hubáček mířil pouze nad branku. Netrvalo však dlouho a skóre se měnilo. Do zaslouženého vedení se dostali Vodňanští. Po nedůrazu bránících hráčů ve vlastní šestnáctce následovala zpětná přihrávka na nepokrytého Františka Malchera, který prudkou umístěnou střelou po zemi překonal gólmana Říhu – 0:1.

Domácí v prvním poločase neměli moc šancí, jak branku soupeře ohrozit. Snad jen ve 28. minutě. Přímý kop z levé strany zahrával Hošek, tvrdou ránu gólman Dušek sice napoprvé neudržel, ale případné dorážky nepřipustil. Ve 34. minutě se pohotovou střelou z větší vzdálenosti prezentoval Jizba, mířil těsně nad břevno kaplické svatyně.

Vzápětí už hosté vedli o dva. Po autovém vhazování Kapličtí znovu zazmatkovali před vlastní brankou a David Bečvář zacílil přesně k tyči – 0:2. Hosté byli při chuti, byli o poznání lepším týmem a na jejich sebevědomí to bylo rázem znát. Ve 37. minutě se pěkně uvolnil Jizba, křížná střela minula levou tyč Říhovy svatyně. Až krátce před poločasem zase zahrozili domácí. Po Fejtkově rohovém kopu hlavičkoval mimo branku kapitán Štrbačka.

Text a foto: Libor Granec