FK Vodňany - FK Tatran Prachatice 2:1(1:1)

Starší dorost U19  • Mistrovské utkání  |  Ne 03.05.2015  |   10:00  |  Vodňany

Sestava: Dušek - Marek, Malík, Mráz - Dvořák Š., Polanský, Špatný, Veselý - Varyš - Šabršula Jiří, Kalianko

Střídali: Chalupecký, Šabršula Václav, Želízko, Hubáček Š.
Připaven: Boška

Domácí vstoupili do utkání aktivněji. Již ve 4. minutě Špatný vystřelil z vápna prudkou střelu, kterou hostující brankář pouze vyrazil a následnou dorážku Šabršula neproměnil. V 5. minutě se mohl prosadit Varyš střelou k tyči, ale hostující brankář byl opět proti a tak se skóre neměnilo. O minutu později zahrozili hostující, když pronikl po levé straně hostující hráč a zakončoval ve vápně, ale dnes skvěle chytající Dušek mu nedal šanci a střelu zneškodnil. V 11. minutě opět zahrozil hostující tým, když z míst pokutového kopu ohrozil branku domácích, ale opět exceloval Dušek a ránu vyrazil. Ve 23. minutě se už měnilo skóre ve prospěch domácích. Šabršula pronikl do vápna po pravé straně jeho střela se odrazila přímo před branku, kde byl připraven Kalianko a míč pohodlně uklidil do sítě 1:0. Ve 29. minutě domácí mohli navýšit skóre, když Varyš udělal kličku hostujícímu obránci a ten ho následně fauloval. Pískala se penalta, kterou si postavil sám Varyš, ale neproměnil, takže skóre se neměnilo. Ve 38. minutě udeřili hostující hráči. Z levé strany dostal kolmici do vápna Málek a ten si poradil na výbornou míč trefil křížem do branky pod jinak dobře chytajícím Duškem. Druhý poločas začal za vyrovnaného stavu opatrně. Až v 52 minutě z ničeho nic zahrozili hosté. Střelou z dobrých 25 metrů z pravé strany trefili spojnici brankové konstrukce. V 58. minutě Špatný udělal ve vápně 2 kličky a následnou střelu poslal nad branku. V 60. minutě domácí kopali roh na který si naběhl Varyš a trefil tyč z následná dorážka Marka letěla těsně nad břevno hostující branky. V 72. minutě se opět ukázali hosté jako dobře útočící tým. Průnikovou přihrávkou ze středu hřiště dostal hostující útočník. Ten se řítil sám na Duška, ale ten dnes byl ve své formě a samostatný nájezd skvěle a reflexivně vytáhl na roh. V 76. minutě dostal Kalianko dobrou přihrávku do běhu se kterou si poradil jako zkušený útočník a střelou z vápna nedal brankaři šanci a zvýšil na konečných 2:1 pro domácí. Zápas se poté odehrával spíše na středu hřiště, i když se  Prachatice tlačily dopředu, tak dnes dobře fungující obrana domácích jejich útoky odvracela v čele s brankářem Duškem.