Starší žáci U15 • Vysoká výhra na úvod

04.04.2015 18:41

FK Vodňany – SK Vacov 14:0 (6:0)

Starší žáci U15 • Mistrovské utkání, 12. kolo  |  SO 04.04.2015  |  10:00  |  Vodňany, tráva

Branky: Hrachovec 6, Josef Moudrý 4, Kvapil 2, Orság, Polanský,

FK Vodňany sestava: Jaroslav Vondrášek – Gustav Orság, Radim Funda, Lukáš Moudrý, Jakub Daniel -  Jan Hoffman, Matěj Polanský, Martin Kvapil, Miroslav Kašpar -  Josef Moudrý, Patrik Hrachovec

Střídali: Patrik Fodor, Karel Handšuh

Komentář k utkání:

Hosté z Vacova po telefonické dohodě nakonec přijeli pouze se staršími žáky. Mladší žáci odehrají zápas v jiném termínu (pravděpodobně 1.5.). SK Vacov nastoupil nakonec pouze s 10 hráči.

Hned od úvodu jsme byli velmi aktivní. Již ve 3. minutě jsme se prosadili. Naše útočné duo Patrik Hrachovec a Josef Moudrý zařídilo první gól. Hrachovec utekl hostující obraně a předložil míč Moudrému, který již doklepl pouze do prázdné brány 1:0. V 7. minutě to vypadalo, že se role obrátí. Lukáš Moudrý našel krásným dlouhým pasem rozběhnutého jmenovce Josefa Moudrého. Ten adresoval přihrávku Hrachovcovi, ale ta nakonec skončila v brance 2:0. V 10. minutě vysunul Kašpar do samostatného úniku Kvapila, ale ten svoji příležitost nevyužil. O chvilku později se vydal na výlet Funda, přihrávkou našel Josefa Moudrého, ale ten hattrick odmítl. Domácí se dočkali o chvilku později. To rozjel pěknou kombinaci velmi dobře hrající Hoffman. Ve středu pole našel Polanského, který posunul na volného Kvapila. Jeho střelu vyrazil hostující brankář a štírek Hrachovec již měl snadnou úlohu a dorazil míč do prázdné branky 3:0. Další smrtící útok pro hosty přišel v zápětí, to se  dorážkou prosadil tentokrát Kvapil 4:0. Ve 15. minutě českou uličkou našel středopolař Kvapil volného Hrachovce a ten opět nechal vyniknout velmi dobře chytajícího brankéře hostů Tachájeva. O minutu později rozjel po pravé straně kombinaci Hoffman. Přihrál na J. Moudrého, ten chtěl již v pokutovém území centrovat. Místo centru ale míč skončil v pravé šibenici 5:0, první hattrick zápasu. V 18. minutě konečně domácí také vystřelili z hranice vápna. Byla z toho paradoxní situace. Polanský vyslal jedovatý projektil, který skončil na břevně a odrazil se na brankovou čáru, následnou bezprostřední dorážku nasměroval Hrachovec do tyče. Pak následovala série neproměněných šancí. Tu první měl po přihrávce Kašpara a Hrachovce Josef Moudrý, ale nechal vyniknout brankáře hostů. O chvilku později střílel těsně vedle Hoffman. Poté si vzal slovo nejmladší hráč domácích Handšuh. Z voleje vyslal pumelici na hostující branku, ale brankář hostů prokázal své kvality. Sérii neúspěšných zakončení předvedl kapitán Polanský, kterého vybídl ke skórování Funda. Sám před brankou odmítl zvýšit skóre. A tak ve 29. minutě aktivní Funda uvolnil Hrachovce a ten od tyče upravil na 6:0.

Již v průběhu prvního poločasu si hráči vyzkoušeli různé posty. Stejně tak to bylo i v druhé půli. Hned po úvodním hvizdu se prosadil Josef Moudrý, který využil přihrávku Orsága 7:0. Poté Gustav Orság měl dvě gólové šance, ale jednou neuspěl. V dalších šancí neuspěl Josef Moudrý, hlavou Jakub Daniel a ani Radim Funda, který z deseti metrů napálil břevno branky. Prosadil se až Hrachovec, kterému přihrál Kašpar 8:0. Hrachovec zkompletoval hattrick. V 51. minutě to zkoušel Polanský levou nohou, ale brankář jeho nebezpečnou střelu vyrazil na roh. To o minutu později se již měnilo skóre. Martin Kvapil prokázal svojí technickou kvalitu. Ve vápně vymíchal tři hráče a umístěnou střelou k pravé tyči nedal brankářovi šanci 9:0. Následoval pokus Patrika Fodora, který skončil těsně vedle. A tak se po kombinaci týmu prosadil nejmenší na hřišti Patrik Hrachovec 10:0. Ten neztratil gólový apetit ani o minutu později. Míč putoval po ose Hoffman – J. Moudrý až k mladému Hrachovcovi 11:0. Gól si mohl připsat i Josef Moudrý. Hoffman mu přihrál před prázdnou branku, ale ten přestřelil. Následovala další pasáž zahozených šancí. Nejdříve odmítl skórovat Kašpar po přihrávce Fundy. Poté Polanský hlavou po přihrávce Fodora. A tak z obranné linie se vydal na výlet nový hráč FK Vodňany Orság a po kombinaci upravil na 12:0. Hned o minutu později našel Míra Kašpar Matěje Polanského a ten konečně zavěsil 13:0. V posledních minutách předvedli domácí dvě krásné akce. Celý tým se do nich zapojil. Výsledek vždy stejný. Hráči se snažili míč uklidit již do brány, ale na konci Radim Funda nejdříve trestuhodně přestřelil a poté míč trefil těsně vedle tyče. A tak poslední slovo měl štírek Hrachovec. Ten neměl smilování s hosty. V poslední minutě si položil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře a pohodlně upravil na 14:0