Historie klubu

Podle dochovaných pramenů dochází k založení sportovního klubu ve Vodňanech dne 19. října 1896.

Jeho název byl Bruslařsko-veslařský klub zábavný. Zmínky o kopané se datují od roku 1904–1905.

Dne 24. září 1919 se stává vodňanská kopaná následníkem Bruslařsko-veslařského klubu. Sportovní klub nese od té doby iniciály SK. Byly zvoleny klubové barvy – modrá a bílá.

První úspěch zaznamenali dorostenci, kteří v roce 1936 získali titul mistra jižních Čech.

Rok 1942 se ukázal jako nejúspěšnější v dosavadní historii našeho klubu, protože jak první mužstvo, tak dorostenci získávají mistrovské tituly v jihočeské župě. V kvalifikaci o postup do divize mužstvo neuspělo.

V roce 1944 vybojovalo vybojovalo mužstvo nejen titul jihočeské župy, ale také postup do Divize českého venkova, tehdy druhé nejvyšší soutěže. Vzhledem k válečným událostem byla divize zahájena až v roce 1945. V této soutěži odehrálo naše mužstvo dvě sezóny. K zajímavosti jistě patří, že v brance měl premiéru ještě dorostenec Karel Čapek, který náš klub proslavil v pozdějších letech jako brankář AC Sparty i československé reprezentace.

V roce 1948 se stává náš dorost potřetí mistrem jižních Čech.

Mistrem Jihočeského kraje se mužstvo dospělých stává opět v roce 1956. Tentokrát však naše divizní účast nedopadla dobře. Vzhledem k nové reorganizaci se tento ročník hrál tříkolově – jaro, podzim 1957 a jaro 1958. Po tomto ročníku mužstvo sestoupilo.

Na další divizi se potom čekalo hodně dlouho. Až v sezóně 1982/1983 získává mužstvo titul krajského přeborníka a třetí divizní účast. V prvním roce účinkování skončilo mužstvo na výborném 5. místě. V mužstvu působí exligoví hráči – Vošta, Ziegler, Štěrba a také nadějný brankář Sova, který to přes Chomutov dotáhl až do Sparty. V dalším roce však opět následoval sestup a klubová krize skončila až v 1.A třídě.

Na další postup do divize čekal SK až do roku 1995. Tentokrát se historie – dva ročníky a dost neopakovala. Mužstvo bojovalo v divizi pět sezon v řadě. Bohužel, divize ve Vodňanech nepřežila rok 2000. Po pěti sezonách následoval pád do oblastního přeboru, kde se tým pohybuje ve středu tabulky.

V sezoně 2001/2002 vyhrál dorost 1.A třídu a postoupil do krajského přeboru a B mužstvo postupuje z okresního přeboru do 1.B třídy.

V sezoně 2002/2003 se stala mladší přípravka přeborníkem okresu.

V současné době hraje A mužstvo 1.A třídu, když v sezóně 2010/2011 sestoupilo z Krajského přeboru.