Starší žáci • Turnaje, Přátelské zápasy

09.03.2015 20:23

Na turnaji OFS ve Strakonicích obhájily FK Vodňany první místo

Starší žáci U15 • Halový turnaj OFS  |  So 07.03.2015  |  10:00  |  Strakonice, sportovní hala  |  4+1, 1x10 min (o umístění 1x15 min)

Turnaje se zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin.

Skupina A: Poříčí, Junior Strakonice, Chelčice, Čestice a Katovice
Skupina B: FK Vodňany, Dražejov, Sokol Bavorov, Doubravice a Volyně

Systém turnaje: každý s každým + zápas o konečné pořadí se stejně umístěným týmem z druhé skupiny.

Do Strakonic jsme jeli oslabeni, na marodce zůstali Linhart, Šimoník a Daniel. Za svůj mateřský tým nastoupili Funda, Kvapil, Michalcová (všichni Sokol Bavorov) a Vondrášek (FK Chelčice).

FK Vodňany – Dražejov 7:0
Branky: Hrachovec 4, Fodor, Polanský, J. Moudrý

Do prvního utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Zpočátku si hráči nemohli zvyknout na pomalejší míč. Poté hráči začali proměňovat své gólové příležitosti. V prvním utkání se výrazně prosadil štírek Hrachovec, který vstřelil čtyři góly.

FK Vodňany – Sokol Bavorov 3:1
Branky: Hrachovec, Polanský, Hoffman

V derby s Bavorovem jsme se prosadili jako první, kdy po výborném presinku získal míč Matěj Polanský a sám před brankářem si již věděl rady 1:0. Poté na druhé straně udeřilo duo Funda – Kvapil, které vyrovnalo na 1:1. V polovině utkání jsme přidali dva góly a zaslouženě jsme vyhráli. Nejdříve se ze střední vzdálenosti prosadil Jan Hoffman a skóre uzavřel nejmenší na hřišti za FK Vodňany Patrik Hrachovec.

FK Vodňany – Doubravice 8:1
Branky: Polanský 2, Hrachovec 2, Kašpar 2, L. Moudrý, Fodor,

Ve třetím utkání jsme opět předvedli útočnou hru. Čestný úspěch Doubravice jsme si dali sami, když Matěj Polanský poslal malou domu do protipohybu bezmocného brankáře Schwarze. Tím zkompletoval svůj hattrick, dva góly do sítě soupeře a jeden nám.

FK Vodňany – Volyně 0:0

V posledním utkání jsme se střelecky neprosadili. Hráči byli částečně nervózní s minulého turnaje z Týna nad Vltavou, kdy v posledním utkání jim uteklo vítězství mezi prsty. Přesto jsme měli několik gólových příležitostí. Tu největší neproměnil mladý Hrachovec, který neproměnil penaltu. V závěru utkání nás klíčovými zákroky podrželi brankář Schwarz a obránci Hoffman a Fodor.

Finále:
FK Vodňany – Junior Strakonice 2:1
Branky: Polanský, Hrachovec

Do finále jsme vstoupili úspěšně. Hned na začátku zápasu se nám podařilo skórovat po velmi pěkné kombinaci celé čtyřky. Míč postupně putoval po ose Jan Hoffman, Patrik Fodor, Patrik Hrachovec až k volnému Matěji Polanskému 1:0. Vše na jeden dotek. Poté si naše obrana dovolila menší pauza a soupeř rázem srovnal. Své umění v brance předvedl i Josef Schwarz, který normálně nechytá. V jednu chvíli se zdálo, že již byl překonán, ale rozhodčí gól nepískal. A tak Vodňany udeřily na druhé straně. Prosadil se opět snajper Hrachovec, kterému velmi dobře sekundoval Polanský. Závěr utkání byl vyhrocený, ale domácí se již neprosadili.

FK Vodňany obhájily vítězství v turnaji. Na druhém místě skončil domácí Junior, Třetí místo obsadila Volyně, následovalo je Poříčí. V derby o 5. místo uspěl Sokol Bavorov, šesté skončily Chelčice.

Nejlepším střelcem byl Patrik Hrachovec s osmi góly. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jaroslav Vondrášek z Chelčic.

 

 

01.03.2015 18:00

Prvenství uteklo o jeden gól

Mladší žáci U13 • Zimní halová liga  |  Ne 01.03.2015  |  10:00  |  Týn nad Vltavou, sportovní hala

O jeden gól nám uteklo vítězství na turnaji v Týně nad Vltavou. FK Vodňany skončili nakonec na třetím místě.

Na závěrečné kolo dlouhodobého turnaje jsme odjížděli jako favorité, jelikož jsme za celý turnaj nepoznali porážku. Bohužel nejeli jsme v kompletním složení, chyběli nemocní hráči Kašpar, Linhart a Orság.

FK Vodňany – TJ Šumavan Vimperk 2:1
Branky: Kvapil, Hrachovec

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně. Hned v první minutě otevřel skóre pohotový Martin Kvapil 1:0. Tým se gólem uklidnil a dál soupeře mačkal. Náš tlak přinesl ovoce v podobě druhého gólu, který vstřelil štírek Patrik Hrachovec. Nadále se hrál pohledný fotbal, šance se střídaly a jednu z nich využil Šumavan 2:1. Oba týmy mohly vstřelil ještě gól, ale oba brankáři již svůj tým podrželi. Největší šanci v závěru utkání měl Matěj Polanský, ale neuspěl.

FK Vodňany – SK Rudolfov 4:2
Branky: Polanský 2, Fodor, Funda

Vstup do druhého utkání nám vyšel parádně, hned v první minutě se ujala parádní kombinace a Radim Funda otevřel skóre střelou pod víko 1:0. Gól nám paradoxně uškodil, začali jsme hrát profesorský fotbal a jedna chyba v obranně nás vyšla pěkně draho. Soupeř vyrovnal na 1:1 a hned poté jsme inkasovali znovu 1:2. Náš tým byl v šoku. V půlce utkání ze střední vzdálenosti vystřelil Patrik Fodor bombu do levé šibenice a bylo vyrovnáno 2:2. Tým se vzpamatoval a na soupeře jsme vytvořili velký tlak. Dvakrát se prosadil Matěj Polanský a zaslouženě jsme vyhráli. Soupeř z Rudolfova po této porážce zkolaboval psychicky a do konce turnaje již nevyhrál.

FK Vodňany – TJ Dříteň 9:0
Branky: Kvapil 3, Hrachovec 3, Hoffman 2, Moudrý

V dalším utkání jsme od začátku až do konce diktovali tempo hry. Za soupeře nastoupil náš Josef Moudrý, který byl nejlepším střelcem turnaje, proti svým se ale neprosadil. Dva hattricky si připsali Martin Kvapil a Patrik Hrachovec. Vítězství mohlo být ještě vyšší, ale za Dřiteň zachytal dobře mladý brankář, který pochytal dost šancí. 

FK Vodňany – Lokomotiva České Budějovice 0:2

Do posledního utkání jsme vstupovali s vědomím, že pokud uhrajeme bod, tak jsme turnaj vyhráli. Dokonce nám stačilo prohrát i o jeden gól, ale to hráči nevěděli. Ze začátku utkání jsme si vytvořili dvě gólové příležitosti, ale jak Lukáš Moudrý, tak Matěj Polanský šance nevyužili. Lokomotiva začala náš tým tlačit. V polovině utkání jsme za sebou dvakrát inkasovali. Na hráčích bylo vidět, že náročné tempo turnaje bylo nad naše fyzické síly. V závěru jsme si vytvořili ještě jednu gólovou příležitost, ale Jan Hoffman obranu Českých Budějovic neprostřelil. Lokomotiva vyhrála tento zápas zcela zaslouženě.  

Sestava FK Vodňany: Daniel – Funda, Fodor, Schwarz, Moudrý – Hrachovec, Polanský, Kvapil, Hoffman, Šimoník.

Na turnaji jsme skončili na třetím místě, jelikož jsme měli stejně bodů jako druhý Šumavan Vimperk a první Lokomotiva České Budějovice. Bohužel nám chyběl k vítězství jeden gól z posledního zápasu. I tak musím hráče pochválit za celý turnaj. Předváděli jsme pěkný kombinační fotbal s agresivním presinkem. Je radost tento tým trénovat. 

Záznamy: 1 - 2 ze 2